Založil Zlatého Amose, teď bojuje s šikanou. Školy mají nového ombudsmana!

Novým ombudsmanem pro žáky, učitele a rodiče se stane pedagog a zakladatel ankety Zlatý Amos Slávek Hrzal. V úterý to novinářům sdělila ministryně školství Kateřina Valachová. Hrzal ve funkci vystřídá Eduarda Zemana a jeho úkolem bude zejména bojovat proti šikaně na školách.

slavek
Nový školský ombudsman Slávek Hrzal

„Chceme, aby školský ombudsman byl vrbou pro učitele, rodiče i děti, aby byl přítomen na školách, aby komunikoval se všemi aktéry, formuloval doporučení, jak nastavovat vztahy mezi žáky, rodiči a učiteli tak, aby bylo klima na škole skutečně vstřícné a bezpečné a aby nedocházelo k šikaně,“ řekla Valachová.

V letošním školním roce bude pro nového ombudsmana hlavní téma boj s šikanou. Každé čtvrtletí bude předávat ministryni zprávy a dávat doporučení změn. „Neměl by být žádným vyřizovatelem konkrétních stížností nebo přeposílání stížností do různých byrokratických institucí,“ zdůraznila Valachová.

Hrazl vystudoval pedagogiku a v minulosti působil jako redaktor, moderátor a zakladatel Dětské tiskové agentury. Stál také u zradu ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Amos, kterou prý bude pořádat i nadále.

„Nejsem úředník a nikdy jsem úředníkem nebyl. Trávil jsem čas mezi dětmi, ve školách, byl jsem novinářem. Sedět v kanceláři neumím. Proto mě potěšilo, když mi paní ministryně řekla, že tak si práci ombudsmana nepředstavuje. Že by to měl být člověk, který je co nejvíce v terénu, co nejvíce komunikuje s žáky, rodiči a učiteli,“ řekl Hrzal.

Celý článek na zpravodajském webu iDNES

 

WOW! Co k tomu dodat? Tohle je NÁŠ ADMIRÁL EXPEDICE MARS!!!
Slávku, gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů. Jsme hrdí a nadšení :-) :-) :-)