Výjezdní zasedání velení Expedice Mars

Málokterý účastník Expedice Mars má čas přemýšlet nad organizátorským týmem a prací jeho členů. Přestože všichni děláme maximum pro co nejlépe promyšlená jednotlivá kola soutěže, vzdálenost mezi námi je značně omezující. Snad právě k vyřešení tohoto problému slouží již tradiční výjezdní zasedání.

zasedani EM
.

Letošní poradě předcházel tréninkový kurz pro zaučující se nové organizátory. Školení ohledně forem vzdělávání, i příprav aktivit pro začínající mladé astronauty rozhodně nebylo na škodu a znova bylo připomenuto všeobecně známé tvrzení – člověk se učí a vzdělává v průběhu celého života. Opět jsme se vžili do pozic účastníků a tím si osvětlili pozitiva i negativa námi zkoušených metod. Tento dva dny trvající pobyt byl rychle vystřídán třídenním programem výjezdního zasedání – tudíž jedinou oficiální expediční poradou.

V jakémkoliv společenství se vždy najdou zádrhely a nedomyšlené, přesto však podstatné, detaily, jež je nutno projednat. Ročník EM2016 není výjimkou, tudíž jsme byli povinni dát hlavy dohromady a během posledních dnů prázdnin popřemýšlet nad důležitým dolaďováním programu nastávajících kol.
Rozebrány musely být jak veškeré podrobnosti v oborech pěti odborností, tak plány všech existujících týmů organizační struktury.
I zapeklité a zdánlivě nevyřešitelné oříšky byly nakonec díky spolupráci celého týmu rozlousknuty, čímž naše výjezdní zasedání splnilo svůj hlavní účel.

My se nyní jen můžeme těšit na praktické promítnutí všech nápadů v praxi.
Expedici Mars 2016 ZDAR!

trampotova

Eliška Trampotová
dokumentaristka EM