Ondra Theiner (EM2009): Na koloběžce napříč republikou

Ondra Theiner – velitel astronomů Expedice Mars: Přejezd republiky na koloběžce je jedinečný závod!
Úkol je jednoduchý – přejet naši republiku ze Šluknova do Vyššího Brodu v co nejkratším čase, přičemž na trati jsou dva kontrolní body (Štětí a Týn nad Vltavou), ale jinak je volba trasy čistě na závodnících. Některé velké hlavní tahy jsou zakázány.

theiner01
Příprava na noční jízdu

Ještě v úterý jsem říkal, že do toho letos určitě nepůjdu, ale okolnosti daly tomu, že jsem v podstatě náhodou sehnal doprovodné vozidlo, a tak jsem si řekl, že vzdát to můžu vždycky, ale šance se účastnit je jenom teď.

theiner05
Jsou tu nějací Pokémoni? 😀 Ve skutečnosti v rychlosti kontroluju mapu. Cíl už jen 7 km a do konce stoupání už ani ne 500 metrů.

Nakonec to pro mě dopadlo nad očekávání. Dal jsem to pod 24 hodin a navíc jsem si zdvojnásobil rekord v ujeté vzdálenosti na jeden zátah. Celkově jsem ujel 346 km, celkový čas na trati byl 22:04 hodiny, čistý jízdní čas 16:48 hodiny.

theiner06
Za celou trasu jsem nespadnul, tak jsem ještě před Vyšákem potřeboval trochu poškádlit štěstěnu. Naštěstí ani tady jsem se nevysekal.

Jízdní průměr – 20,6 km/h, nastoupáno (podle mapy.cz) – 4729 metrů.

Pořadí – ??? (asi 5., ale ještě nejsou oficiální výsledky. Start je plovoucí, takže někteří závodníci mohou ještě dojíždět).

theiner04
Asi 3 km dlouhé stoupání 10 km před cílem. Pořád jsem měl v hlavě myšlenku na útok na loňský traťový rekord. Krize zatím nikde.

Jen pro informaci – vítězové to dali lehce přes 18 hodin. Ono, když se na trať vydají dva mistři světa a republiky zároveň, tak útok na starý traťový rekord (21:41) je velmi pravděpodobný. :-)

theiner03
Do cíle už je to kousek

Jinak určitě bych chtěl poděkovat mému supporťákovi Davidu Seemannovi, protože bez něj bych to asi nedal a pak taky bráchovi Radimu Theinerovi, který mě poslední kilometry doprovázel na kole a udělal mi parádní fotky. Každopádně gratuluji všem co dojeli a pořadateli děkuji za skvělý závod. Bylo to intenzivní a já si opět potvrdil, že to je všechno jenom v hlavě!

theiner02
Až se zpětně divím, jak jsem se dokázal po nějakých 300 km smát…

Zpracováno podle Ondrova facebookového profilu :-)