Kruanova dobrodružství

Mladším asi ta jména moc neříkají – Kruan, Tila, Malý bůh. Ale my starší na admirálském můstku Expedice Mars, tedy především admirál Slávek a viceadmirál Milan, jsme s těmito postavami a jejich příběhy téměř vyrůstali…

.
.

Jedná se o jména dvou postav ze vzdálené Žluté planety, mladého lovce Kruana a jeho vyvolené Tily a průzkumného robota vyspělé civilizace, kterého místní primitivní obyvatelé pojmenují „Malý bůh“, protože ho považují za dítě svého nejvyššího boha „Zářícího slunce“.

Cyklus komiksových příběhů autora Vlastislava Tomana vycházel v časopise ABC od roku 1973 s přestávkami až do roku 1999 a je dodnes právem považován za kultovní český dětský komiks druhé poloviny 20.století. Cyklus někdy uváděný pod souhrnným názvem „Pod paprsky Zářícího“ obsahuje jednotlivé komiksové příběhy s názvy Příhody Malého boha, Příchod bohů, Kruanova dobrodružství, Kruanova cesta, Kruan a bohyně a Kruan a pozemšťané.

.
.

Je potěšující, že v současné době se připravuje převedení Kruanových dobrodružství do filmové podoby. Fantasy film, na němž již první přípravné práce probíhají, by se měl divákům představit již v roce 2016. A my, kteří jsme jako mladí hltali v Ábíčku každý nový díl příběhů červeného nohatého průzkumného robota a jeho přátel, se už moc těšíme, že se nám opět otevře ten krásný svět plný fantazie a úžasného dobrodružství.

.
.

Pan Vlastislav Toman navštívil nedávno Českou kosmickou kancelář a společně s režisérem připravovaného filmu „Kruanova dobrodružství“ panem Tomášem Krejčím jsme se dohodli na vzájemné spolupráci s Expedicí Mars.

toman
pan Vlastislav TOMAN
tomas-krejci
pan Tomáš KREJČÍ

Zatím nabízíme všem našim velitelům i účastníkům nového ročníku Expedice Mars 2015 možnost sledovat postup prací na přípravě tohoto jistojistě mimořádného filmového dobrodružství.
Později možná a snad i něco dalšího…

special85
.
.
.

O celém komiksovém cyklu „Pod paprsky Zářícího“ si můžete podrobněji přečíst například na Wikipedii nebo na webových stránkách VANILI, věnovaných sci-fi a fantasy tématice.
Informace o postupu prací na filmu najdete na FB stránkách „Kruanova dobrodružství“ nebo si na webových stránkách „Malý bůh“ můžete zakoupit drobný dárek a podpořit tím vznik filmu.


Kdo z našich mladých kosmonautů zná příběhy „Malého boha“ a „Kruana“? Napište nám o tom na náš facebook, nejzajímavější odpovědi odměníme :-)

 

(Foto: Archiv Kruanova dobrodružství)

halousekMilan Halousek
viceadmirál Expedice Mars
7.7.2015