Expedice Mars na premiéře filmu MARŤAN

V multikině CinemaCity Flora proběhla v úterý 29.9.2015 večer dlouho očekávaná slavnostní premiéra nového amerického filmu MARŤAN.

A zástupci Expedice Mars byli na pozvání hlavního distributora filmu pro Českou republiku společnosti CinemArt také u toho!

IMG_6143
.

Měli jsme možnost představit Expedici Mars banerem postaveným před vstupem do hlavního, úplně zaplněného sálu pro 350 návštěvníků a pro propagaci letošního Světového kosmického týdne, v rámci kterého se celosvětově bude Marťan promítat, jsme se vyfotili i s plakátkem letošního WSW.

IMG_6133
.
IMG_6138
.
IMG_6136
.
IMG_6137
.

A jak po zhlédnutí hodnotí nový film naši velitelé?

TerkaZa poslední rok jsem viděla hodně povedených a také hodně špatných filmů. Marťan se rozhodně povedl grafikou a originalitou, i když je fakt, že ta věda tam lehce pokulhávala. Rozhodně skvělý zážitek, který stoji za to!

Slávek: Napínavý pohádkový příběh, jak dobro zvítězilo nad zlem.

Petr: Film příjemně překvapil a až na několik málo scén nebyl až tolik nesmyslný, jak je u vesmírných filmů z poslední doby zvykem. Potěšily momenty překvapení i humoru. Škoda, že některým detailům nebylo ve víc jak dvouhodinovém filmu věnováno víc prostoru, ale delší stopáž už by asi stejně většina diváků neocenila.

Martin: Marťan se mi líbil. Nezažil jsem u něj zklamání, na které jsem zvyklý u jiných filmů, od nichž jsem nejdříve četl knižní předlohu. Spalováním vodíku si přece ještě nikdy nikdo neublížil.

Milan: Porovnání s Gravitací? Výrazně vítězí Matt Damon nad Sandrou Bulock!

Krýša: Nedávno jsem četl knižní předlohu k filmu, a tak jsem byl rád, že jsem se mohl zúčastnit jeho slavnostní premiéry. Film se mi velmi líbil, grafické zpracování bylo naprosto úchvatné, zvlášť ve 3D. Oceňuji i to, že se film držel právě knižní předlohy. Jediná, bohužel dost velká, jeho nevýhoda je to, že se snaží být až z příliš velké části i tak trochu komedie, což dramatičnost děje velmi znevažuje a poškozuje. Jinak vřele doporučuji.

Jakub: Marťan sa mi jednoznačne páčil. Perfektne spracovaný aj obsadený podľa mňa. A síce mi tam chýbalo veľa vecí z knihy, ktoré by zrejme dodali aj vyššiu vedeckú hodnotu filmu, tak to bol asi najlepší film, aký som za dlhé obdobie videl.

Cimg7501
.
IMG_6132
.

Náš web Expedice Mars informoval jak o blížící se premiéře filmu Marťan, tak i o tom, že průvodce tvůrcům po středisku JPL NASA dělal nám všem dobře známý Drew Feustel.

Cimg7497
.
Cimg7489
.
Cimg7506
.